Samo Marec: This is Hardcore

Autor: Michaela Karlíková | 24.1.2015 o 15:07 | (upravené 5.11.2015 o 22:58) Karma článku: 1,90 | Prečítané:  308x

Ďalším z radu spisovateľov, ktorých som mala možnosť spoznať (a zhodou okolností je z tej istej generácie ako ja alebo Majo), je Samuel Marec. 

Ide o jedného z našich najznámejších a najčitateľnejších blogerov vôbec. Zároveň je copywriterom známej reklamnej agentúry, o ktorej fungovaní sme sa mohli viac dozvedieť na jeho špeciálnej ´prednáške´. Samo pochádza z mesta Vysoké Tatry, avšak žije a pracuje v Bratislave.

Svoju (zatiaľ jedinú) knihu on sám považuje za dobrú a aj dobre napísanú, aj keď chápe, že nie každému sa musí páčiť. Opísal v nej vraj špecifický život so ´špecifickými prvkami´. Ako sám povedal, je to príbeh o mladých ľuďoch, ktorí začnú z nudy brať drogy a potom to má, samozrejme, za následok rôzne zlé veci...

Po dlhých peripetiách s vydavateľmi mu kniha nakoniec vyšla v roku 2013 ako výsledok spolupráce jeho (autora), vydavateľstva a kníhkupectva. A vraj to nie je ani autobiografia, a ani biografia, hoci mnohí jeho kamaráti sa v nej jednoznačne spoznávajú. :) Kniha sa páčila dokonca i jeho mamine, ktorej názoru sa obával najviac. :))

Podľa môjho vlastného názoru je to zaujímavá a naozaj dosť vtipne poňatá kniha o živote mladých (vo Vysokých Tatrách). Niektoré vety sú až nevinne vtipné, iné viac-menej ironické či dokonca čierno-humorné. Autor v knihe opisuje život a spoločné príhody jednej kamarátskej partie, mnohé jej osudy a peripetie. Sú tam dôkladne opísané rôzne myšlienkové pochody a aj ich súvis so smutnými okolnosťami, ktoré sa mladým udiali. 

Kniha je v určitom zmysle poburujúca a provokujúca (ako i samotný Samo :)), ale v zásade dosť pravdepodobná a ´možná´. A ako (sám Samo?!) na obálke knihy tvrdí: „Nie je to pravdivý príbeh, ak by však bol, mohol by byť pravdivý kdekoľvek.“

Prajem Samovi veľa šťastia a úspechov pri ďalšom písaní! A dúfam, že záver jeho druhej knihy bude o niečo pozitívnejší. ;)

Knihu si môžete objednať aj TU: http://www.martinus.sk/?uItem=156770&z=2C6W0Z&utm_source=z%3D2C6W0Z&utm_medium=url&utm_campaign=partner

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan je najväčším favoritom. Zapíše sa do dejín svetovej cyklistiky?

Vlani nebol najväčším favoritom, ale aj tak vyhral.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?